Windows 10, Windows 8.1, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP

Siūlome parsisiųsti Vlado Tumasonio parengtą universalų paketą„kbdlts10“, kuriame yra tvarkyklės visoms minėtoms  Windows  laidoms, taip pat jų 32 ir 64 bitų versijoms. Pakete esanti diegimo programa atpažįsta kompiuteryje veikiančią OS ir įdiegia jai tinkamą tvarkyklę, pavadintą „Lietuvių standartinė 2010“.

Įdiegimas labai paprastas. Reikia išpakuoti parsisiųstą paketą ir paleisti jame esantį failą „diegimas.exe“. Klaviatūra bus ne tik įdiegta, bet ir įtraukta į pasirenkamų klaviatūrų sąrašą, išskleidžiamą užduočių juostos dešinėje.

Tvarkyklė „Lietuvių standartinė 2010“ atlieka visas jai skirtas funkcijas ir, palyginti su esančiomis OS paketuose, sudaro dar papildomą galimybę rinkti ženklus >, < ir –. Jie išdėstyti III lygyje ant klavišų Z, Ū, C. Tai suteikia galimybę šiuos ženklus surinkti ir ISO standartų neatitinkančiomis klaviatūromis, turinčiomis 47 ženklų klavišus (jose nėra ženklų klavišo apatinėje eilėje kairiau raidės Z).

 

Mac OS X

Į šios operacinės sistemos platinimo paketus tvarkyklė neįdėta. Ją galima parsisiųsti iš čia MacOS-X. Išpakavus failą, jo turinį reikia sudėti į „/Library/Keyboard Layouts“ (išdėstymas bus pasiekiamas visiems kompiuterio naudotojams) arba „/Users/NAUDOTOJO_VARDAS/Library/Keyboard Layouts“ (bus pasiekiamas tik vienam naudotojui).

Kirčiuotų raidžių klaviatūros tvarkyklė

Galima parsisiųsti iš čia. Ten pat yra paaiškinimai, kaip jas rinkti.

Fonetinės klaviatūros tvarkyklės

Rusišką kbdruflt arba ukrainietišką kbdukrlt  fonetinės klaviatūros tvarkyklę, kurioje raidžių išdėstymas atitinka lietuviškos standartinės klaviatūros raidžių ir kitų ženklų išdėstymą, galima parsisiųsti iš čia.

Linux

Tvarkyklė platinama su naujesnėmis operacinės sistemos versijomis.